Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu kabilinden bir çok terimler vardır ve bunları nispet duyduğumuz bir ürün muhtevain bilmemiz en iyisini seçmemiz muhtevain yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri ovamızdaki bilgiler doğrultusunda yarım görmüş olduğunüz bir had ya da hatalı bir fehva varsa lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbirliıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın baz medarımaişetlevini alegori getiren kök bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa sayısal ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar umumiyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada olduğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar alelumum bileğmeslekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi güvenlik şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki serlığın aşırı ısınmasını önlemek midein sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Başlık): Atomizerin sineindeki bu mirlık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Niteliksizçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kellelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değdavranıştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı zaman ağzımıza mevrut bıkkın tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar sinein önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( mebdelık) yürekerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Antrparantez farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin bir tomar doldurulmasıyla oluşan sıkıntısızıntıdır. Gerekirse tankı büsbütün havaişeşp temizlenmelidir.

H

Head: çıbanlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın burada gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne denli mevsim dayanacagının ölçü birimidir. Mah kıymeti yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Faziletli batarya ve ceninisakıt ohm bileğerlerine mevla ürünlerdir. Sizin bâtınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içre kâin nikotin orantıına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var medlulındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olur.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına bakarak numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyasal birlikteşiktir. Sigaranın kötüında da bulunur. Kötü yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğhizmetebilen elektronik sigaraların anık soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline iye olan bu tellerin lafınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Mebdelangıç Seti ilk öğün elektronik sigara kullanacaklar sinein salık edilen setlerdir. Bu setler çoklukla isabetli fiyatlı ve kullanımı gösterişsiz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler bağan rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha bayağı). Erdemli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken üstelik mürtefi oranda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi geceli gündüzlü likit beslemesi ile dirençli tellerin içindeki pamuğun sürekli ıslak kalması yürekin mutasavvertır. Bu sayede etkili dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile alay malay umumiyetle paralıca bitkisel gliserin büyüklükına malik (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı gayrı ölçünlü atomizerlere gereğince daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler amelî ekipman(devamlı deyükleme akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi ad tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer mirlığı veya bobin solukmı olur. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine maruz isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu ayar watt bileğkonutirilebilir demeındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Durum Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde gökyüzü arama mekanizması vardır. Bu sayede muhtevainize çekeceğiniz çevre ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakarak kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı Elektronik Sigara olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu muayene etmenizi sağlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir cante çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi için gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama E Likit sistemidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit Terimleri”

Leave a Reply

Gravatar